Sport Shqiptar

Prishtina brenda dy ditësh i zhvillon dy ndeshje vendimtare në Estoni

photo by: @Shpend Ahmeti

Sigal Prishtina do t’i zhvillojë dy ndeshje në Grupin A të Ligës ENBL.

Këto dy takime do të zhvillohen në Talin të Estonisë.

Bardhekaltrit do të përballen sot me Siauliai, ku prishtinasit e kanë një fitore e tri humbje, ndërsa Siauliai dy fitore e një humbje.

Andaj, kjo pritet të jetë një sfidë mjaft interesante.

E nesër, Bardhekaltrit do të ndeshen me TalTech, që i ka katër humbje në katër ndeshje të zhvilluara.

Sigal Prishtina do të kualifikohet në rrethin e ardhshëm nëse me dy fitore ndaj Siauliai dhe TalTech, si dhe Siauliai të humb nga Zielona Gora, me fitore ndaj Siauliai dhe TalTech, si dhe Zielona Gora të humb nga TalTech ose Siauliai;

Orari

E martë, 15:00: Siauliai – Sigal Prishtina

E mërkurë, 17:00: Sigal Prishtina – TalTech

/Shqip.com