Lajme

Presidentja shpreh ngushëllime për vrasjen e presidentit të Haitit

Vjosa Osmani, presidente e Kosovës.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas vrasjes së presidentit të Haitit, Jovenel Moise.

Moise është vrarë në rezidencën e tij private. Ai ishte në pushtet që nga viti 2017.

“Jam e pikëlluar kur dëgjova për vrasjen e Presidentit Moïse dhe u trondita kur dëgjova për sulmin e neveritshëm. Unë pata rastin ta takoja personalisht para një muaji.

“Mendimet e mia në këtë kohë janë me familjen e tij dhe njerëzit e #Haiti”, ka shkruar Osmani në Twitter. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.75
Sot : 27/09/2022