Sport Shqiptar

Peja fiton ndaj Bashkimit në Ligën Ballkanike

KB Peja

KB Peja ka shënuar fitore kundër Bashkimit në Ligën Ballkanike.

Pejanët fituan me rezultatin 76:72 në ndeshjen që u zhvillua në palestrën sportive “Karagaçi”, shkruan Shqip.com.

Treshja amerikane, Rodney Purvis me 22 pikë, Jalen Tate me 19 dhe Brad Waldow me 17 sosh, ishin më meritorët në fitoren e vendasve.

Kurse, te prizrenasit u dallua Curtis Jones me 27 pikë. Peja tani ka dy fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën Ballkanike. Ndërkaq, për Bashkimin ishte kjo humbja e tretë radhazi.

/Shqip.com