Sport Ndërkombëtar

Pasi mbeti pa punë, Ronaldo e Georgina do të jetojnë në këtë “shtëpizë” (FOTO)

Largimi i papritur i Cristiano Ronaldos nga Manchester United ka bërë që futbollisti dhe familja e tij të lëvizin me shpejtësi. Është e vërtetë që ata mund të kishin vazhduar jetën në qytetin britanik, por atmosfera e keqe me klubin dhe me tifozët e komplikojnë disi situatën.

Për këtë arsye, mes sulmuesit për të gjetur një ekip, Dos Santos-Rodríguez ka vendosur të transferohet në Madrid, ku kanë një pallat të madh në La Finca. Ky qytet pa lindjen e dashurisë së tyre dhe këtu ata gjejnë qetësinë e tyre.

E para që e bëri këtë ishte Georgina Rodríguez, e cila është përgjegjëse për mbikëqyrjen e gjithçkaje, ndërsa Cristiano luan Kupën e Botës në Katar. Dhe bashkë me të, flota e makinave luksoze që zotëron portugezi dhe që janë thesaret e tij të vërteta.

Megjithatë, kjo nuk do të jetë shtëpia përfundimtare e familjes, por një vend kalimi në atë që do të vendoset e ardhmja e portugezit. Opsioni për të luajtur përsëri në Spanjë duket mjaft i largët, të paktën në këtë kohë.

Pasi u zyrtarizua largimi i Ronaldos nga United, ka pasur disa skuadra që kanë tingëlluar si një destinacion i ri i mundshëm: Sporting i Lisbonës, ku ai goditi një top për herë të parë; MLS ose ndonjë ekip i Lindjes së Mesme për t’u tërhequr.

/Shqip.com