Lajme Botë

Pashinyan e refuzon Putinin, ky i fundit e hedh stilolapsin nga dora

Takimi rreth “Traktatit për Siguri Kolektive”, ka mbledhur në tavolinën e diskutimit, liderin e Rusisë, Vladimir Putin, kryeministrin e Armenisë, Nikola Pashinyan dhe atë të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko.

Samiti e kishte për qëllim nënshkrimin e deklaratës së përbashkët që do e rriste nivelin e sigurisë në shtetet e përmendura.

Një veprim i Pashinyan i ka shokuar të gjithë që ishin në tavolinën e diskutimit. Ky i vendit ka refuzuar ta nënshkruaj këtë deklaratë, me që rast ka shkaktuar nervozizëm të madh tek Putin dhe Lukashenko.

Në videon e publikuar në Twitter, shihet se si Putin e hedh stilolapsin në shenj zemërimi, ndërsa Lukashenko shokohet nga ky veprim i kryeministrit të Armenisë.

/Shqip.com