Sport Ndërkombëtar

Pas “tërmetit” te Juventusi, lajmërohet Del Piero

Tërmeti te Juventusi, me dorëheqjen e gjithë Bordit drejtues, përfshirë presidentin Andrea Agnelli, ka tronditur thellë botën e futbollit.

Ndërkohë, tifozët janë duke u lutur për rikthimin e Alessandro Del Pieros, ish-kapiten i “Zonjës së Vjetër”.

Në fakt, ish-numri 10 nuk e mbylli fare derën, përkundrazi.

“Kam kaluar më shumë se 20 vjet te Juventus, marrëdhënia ime me tifozët, pronën dhe klubin është shumë, shumë e thellë. Ishte një gjë e mrekullueshme. Udhëtimi, çdo lajm për Juventusin më përfshin dhe më godet. Është një gjë e trishtueshme sepse ata janë të gjithë miqtë e mi: nga Andrea Agnelli te Pavel Nedved. Të gjithë njerëzit me të cilët kam ndarë momente shumë të mira. Gjithashtu i kam parë së fundi”, ka thënë Del Piero.

Juventus

“Është e pabesueshme që një ekip historik i përjeton këto momente, ulje-ngritje që filluan në 2006 me Serinë B, por më pas u bënë 9 kampionate radhazi. Më vjen shumë keq për situatën. Kemi kaluar shumë. që nga fillimi çatia e botës deri në fund, dhe pastaj përsëri lart”, ka shtuar Pinturikio.

Ai nuk e përjashton mundësinë e rikthimit te bardhezinjtë.

“Tani pres dhe shoh se çfarë ndodh. Nëse kthehem? Nuk i di planet, askush nuk më telefonoi dhe nuk e di se çfarë do të ndodhë. Por unë kam ende një shtëpi në Torino”. Më pas gazetari bën shaka dhe shton duke qeshur: “Do të gjejmë dikë që të menaxhojë restorantin tuaj në Los Angeles”.

/Shqip.com