Lajme

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sot në vendin tonë do të mbahet mot i vranët dhe reshje shiu, derisa në disa zona pritet të ketë edhe vërshime.

Temperaturën minimale do e mbajë Gjakova me 12 gradë Celsius, ndërsa atë maksimale Prishtina me 22 gradë Celsius.

Edhe dita e nesërme në Kosovë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira të herëpashershme. Temperatura minimale do të shënohet në Gjakovë me 10 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale në Prishtinë me 22 gradë Celsius.

/Shqip.com