Lajme

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat do të lëvizin nga 5 deri në 14 gradë Celsius.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.

/Shqip.com