Lajme

​Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.

/Shqip.com