Lajme

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, e ato maksimalet ndërmjet 25-28 gradë.

Instituti ka bërë të ditur se gjatë së hënës do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i juglindjes.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftimin e Institutit.

/Shqip.com