Lajme

Parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i nxehtë. Kushte pothuaj të ngjashme meteorologjike do të vazhdojnë edhe të mërkurën.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26 deri në 30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes, thuhet në njoftimin e IHMK.

/Shqip.com