Lajme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Ilustrim.

Për ditën e nesërme, parashihet të jetë mot me kushte të qëndrueshme meteorologjike.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë javë do të ketë orë më shumë me diell se java e fundit.

Temperaturat pritet të lëvizin nga 7 deri në 29 gradë Celsius.

Parashikimi i Motit

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes./Shqip.com

 

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022