Sport Ndërkombëtar

Napoli po shkëlqen – lider në Serie A

Napoli

Gjashtë xhiro kanë kaluar në Serie A – ama Napoli nuk po ndalet.

Skuadra e udhëhequr nga Luciano Spalletti – është lidere në Serie A – teksa me humbjen nuk është njoftuar ende.

Katër fitore të arkëtuara dhe dy barazime janë rezultat i formës së lartë dhe komponimit ekipor – dhe këto i faturohen Spalletitt.

Me pikë të njëjta (14) janë edhe Atalanta e Milani – ama golaverazhi i napoletanëve po e bën diferencën.

Napoli ka shënuar 13-të gola dhe ka pranuar vetëm katër.

Një meritë të madhe për mbrotjen stabile e ka Amir Rrahmani.

Kapiteni i Përfaqësues së Kosovës është shndrruar në lider të padiskutueshëm në repartin defanziv – dhe këtë e dëshmoi edhe kundër Liverpoolit.

Hera e fundit kur Napoli e fitoi titullin e Series A – ishte në vititn 1998 – me Diego Armando Maradonën.

Ndeshjen e rradhës – skuadra italiane e zhvillon në udhëtim te Rangers, nesër mbrëma – me fillim nga ora 21:00./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022