Lajme

Moti me diell dhe vranësira

Ilustrim

Sot gjatë ditës së martë moti parashihet të jetë me diell dhe vranësira.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, po ashtu parashihet edhe ngritje graduale e temperaturave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius ndërsa, maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius.

Ilustrim

“Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale të temperaturave. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Po ashtu, IHMK-ja njofton se do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7 m/s./Shqip.com