Lajme

Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Ilustrim

Sot gjatë ditës së marte parashihet të mbaj mot i ngjashëm si dje por me i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të ketë edhe intervale të shkurta me diell

“Të martën, mot kryesisht i ngjashëm, i vranët por me intervale të shkurta me diell”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 -0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Po ashtu, sipas IHMK-së, do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperendimit dhe verilindjes.

/Shqip.com