Sport Ndërkombëtar

Meksikë – Poloni, formacionet zyrtare

Meksika – Polonia është ndeshja e dytë e Grupit C, që zhvillohet sot në kuadër të Kupës së Botës.

Tashmë janë publikuar 11-shet startuese për këtë përballje.

Te Meksika ka shumë kritika për trajnerin Tata Martino dhe stilin e tij të lojës, teksa Polonia shpresat më të mëdha i ka te “bomberi” Robert Lewandowski.

Formacionet zyrtare:

Meksika: Ochoa; Sánchez, Montes, Héctor Moreno, Gallardo; Héctor Herrera, Edson Álvarez, Chávez; Lozano, Henry Martin, Vega.

Polonia: Szczesny; Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash; Kaminski, Krychowiak, S.Szymanski, Zielinski, Zalewski; Lewandowski.

/Shqip.com