Sport Ndërkombëtar

Meksika – Polonia, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Meksikës dhe Polonisë, e vlefshme për rrethin e parë të Grupit C në Kupën e Botës, që po zhvillohet në Katar.

45 minutat e parë kanë përfunduar me barazimin 0:0.

Meksikanët patën pak më tepër nga loja, por nuk krijuan ndonjë rast të mirë shënimi, derisa polakët ishin edhe më të zbehtë në paraqitjen e tyre.

/Shqip.com