Lajme

Mbi 41 mijë qytetarë vaksinohen me të dy dozat kundër COVID-19

41.573 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID.

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar po ashtu se gjatë ditës së fundit janë vaksinuar 7.361 persona.

Kështu, 179.029 qytetarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës.

Gjithashtu, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, situata me pandeminë po vazhdon të jetë stabile.

Të mërkurën u raportuan edhe nëntë infeksione të reja dhe u shëruan tetë të infektuar.

Nuk kishte të vdekur. Ndërsa, rastet aktive janë 167. /shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022