Sport Ndërkombëtar

Manchester City më afër të qenit kampion

Manchester City është vetëm një fitore larg fitimit të Premier League, pasi triumfoi 0-2 ndaj Tottenham në javën e parafundit, duke shkuar kështu në kuotën e 88 pikëve, 2 pikë më shumë se Arsenali.

Në pjesën e parë, Citizens u vendosën në kërkim të golit të epërsisë, por hasën mjaft vështirësi, pasi prapavija kundërshtare dhe portieri ishin në një natë të mirë.

Balancat u prishën në fillimin e pjesës së dytë.

Kampionët në fuqi të Anglisë pas një aksioni të rrjedhshëm, falë një asisti fantastik të De Bruyne, Haaland nuk e pati të vështirë të dërgojë topin në rrjetë.

Në minutën e 90-të, Haaland shndërroi në gol një penallti.

/Shqip.com