Sport Shqiptar

Llapi e fiton ndeshjen e fundit miqësore në Antalia

FC Llapi e ka fituar ndeshjen e fundit miqësore në Antalia të Turqisë, ku po kryen përgatitjet për stinorin pranveror të futbollit kosovar.

Llapi të mërkurën gjatë ditës mposhti skuadrën e kategorisë së dytë të futbollit të Austrisë, Flyeralarm Admira, me rezultatin 3:0, shkruan Shqip.com.

Gerhard Progni në minutën e 23-të, Francisco Rivera në minutën e 33-të dhe Nderim Hasani në minutën e 87-të, shënuan golat e fitores për skuadrën e drejtuar nga Tahir Batatina.

Llapi në Turqi e zhvilloi edhe ndeshjen e Superkupës së Kosovës ku u mposht nga FC Ballkani 3:0.

/Shqip.com