Portugalia – me një këmbë në Katar

Edhe një gol. Portugalia ka dyfishuar epërsinë ndaj Maqedonisë së Veriut. Goli është shënuar nga Bruno Fernandes. Pas një kundërsulmi të shpejtë, ai u asistua nga Diego Jotta dhe e dërgoi topin në rrjetë – në minutën e 66-të. Me këtë rezultat, portugezët janë me një këmbë në Katar. Teksa, ëndrra e maqedonëve për një … Continued

Një orë lojë – Portugalia po mbahet ende

Ka kaluar 1 orë lojë. Portugalia është me një këmbë në Kampionatin Botëror – të Katarit që mbahet në vitin 2022. Përkundër – përkpjekeve të Maqedonisë së Veriut, nuk po munden asesi të thyejnë mbrotjen portugeze. Madje, Portugalia po e kontrollin ende lojën – duke mos lënë vend për ndonjë gabim. Rikthimi i Pepe-s në … Continued

Bruno Fernandes e kalon Portugalinë në epërsi – ndaj Maqedonisë së Veriut

Rezultati është zhbllokuar. Bruno Fernandes e ka kaluar Portugalinë në epërsi – ndaj Maqedonisë së Veriut. Kur po zhvillohej minuta e 31-të, Fernandes e tundi rrjetën dhe festa shpërtheu në skuadrën e tij. Teksa, në rolin e asituesit ishte Cristiano Ronaldo. Me rezultatin momental, Portugalia është me një këmbë në Kampionatin Botëror. Cristiano Ronaldo y … Continued

Dominim i lehtë nga Portugalia, por ende nuk ka gol

Ende nuk ka gol, në ndeshjen vendimtare për kualifikim në  Botëror, ndërmjet Portugalisë dhe Maqedonisë së Veriut. Teksa, kanë kaluar 20 minuta lojë, Portugezët janë duke e dominuar takimin. Mundësinë më të mirë për të shënuar e pati Cristiano Ronaldo, por nuk u tregua i saktë nga afërsia. Mjaftë aktiv – deri më tani ka … Continued

Portugali – Maqedoni e Veriut, publikohen formacionet zyrtare

Një biletë për në Katar e kërkojnë të dyja skuadrat. Rezultati në fushën e gjelbër do e përcaktojë fituesin. Portugalia dhe Maqedonia e Veriut do të përballen ndërmjet vete, me fillim nga ora 20:45. Fituesi kualifikohet në Botëror. Në prag të këtij takimi, janë publikuar formacionet zyrtare. Për portugezët – një lajm i mirë është … Continued