Pse po përgatitet Ukraina për sulme të reja në lindje?

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky hodhi dyshime mbi pretendimet e Rusisë se po de-përshkallëzon luftimet në vendin e tij, duke e quajtur atë si pararendës të “sulmeve të reja” në rajonin e shkëputur lindor të Donbasit. Pesë ditë më parë, Rusia tha se kishte arritur objektivat kryesore të fazës së saj të parë të pushtimit dhe … Continued