Vdesin gjashtë persona, pasi raketat ruse godasin një ndërtesë

Të paktën gjashtë persona u vranë dhe më shumë se 30 dyshohet se janë bllokuar, pasi raketat ruse Uragan goditën një bllok apartamentesh pesëkatëshe në rajonin Donetsk të Ukrainës, duke çuar në shembjen e ndërtesës. Ukraina raportoi gjithashtu përleshje me trupat ruse në frontet në lindje dhe jug, teksa Shtetet e Bashkuara u përpoqën të … Continued

Forcat ruse nuk pritet të largohen nga Ukraina jugore

Rusia nuk ka gjasa të tërhiqet nga një pjesë e tokës në bregun jugor të Ukrainës dhe do të mundë forcat ukrainase në të gjithë rajonin lindor të Donbasit, tha ambasadori rus në Londër për Reuters. Që nga pushtimi i 24 shkurtit, forcat ruse kanë marrë kontrollin e një pjese të madhe territori në të … Continued