Zelensky viziton Odesën

Presidenti Zelensky vizitoi qytetin e Mykolaiv pranë vijës së parë të luftimeve me forcat ruse. Nga atje, kreu i shtetit vazhdoi në rajonin e Odesa, njoftoi zyra e tij. Ai postoi foto të Zelensky duke vizituar departamentin e traumës dhe duke folur me ushtarët e plagosur që po trajtoheshin në një institucion mjekësor. Që kur … Continued

Rusia godet objektivat e rafinerisë së naftës dhe depove të karburantit në Ukrainë

Rusia thotë se përdori ato që i quajti armë ajrore dhe tokësore me precizion të lartë për të shkatërruar objektivat e rafinerisë së naftës dhe depozitave të karburantit në Ukrainë. Ministria e Mbrojtjes e Moskës tha se objektet teknologjike që synonin të furnizonin ushtrinë e Ukrainës në rajonin lindor të Donbasit u goditën në Kremenchuk … Continued

Zelensky: Ne nuk ndalemi së punuari për fitore

Presidenti i Ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka qenë duke vizituar qytetin port jugor të Mykolaiv në një udhëtim të rrallë jashtë kryeqytetit, Kiev. Në një video të publikuar nga zyra e tij, ai mund të shihej duke parë një ndërtesë banimi të dëmtuar rëndë në qytet, duke mbajtur një takim me zyrtarë rajonalë, duke përfshirë kreun … Continued

Biden: Nuk e di se ku janë amerikanët e zhdukur në Ukrainë, mos udhëtoni atje

Presidenti Joe Biden tha të premten se ai është informuar për tre amerikanët që janë zhdukur në Ukrainë pasi ata udhëtuan në vend për të luftuar përkrah forcave ukrainase kundër Rusisë. Në komente të shkurtra për gazetarët ndërsa u nis për një fundjavë në plazh në Delaware, Biden tha vazhdimisht se amerikanët nuk duhet të … Continued