Të paktën 5 të vrarë në sulmet pranë ndërtesës televizive në Kiev

Kryeqyteti i Ukrainës, Kievi

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, pesë persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën në sulmet pranë ndërtesës së TV-së në Kiev.

Ministria lëshoi ​​një përditësim operacional ku lexohet:

“Që nga ora 18:00 pesë persona u vranë dhe pesë u plagosën nga bombardimi i ndërtesës televizive të Kievit në lagjen Shevchenkivskyi. Puna vazhdon”, raporton CNN.

Përditësimi vjen pasi një video e re grafike nga një park afër ndërtesës televizive të Kievit tregoi disa trupa dhe një zjarr të vazhdueshëm.