Tanket, xhenierët dhe këmbësoria izraelite po operojnë në veri të Gazës

Që nga mbrëmja e djeshme, forcat e kombinuara luftarake izraelite, të përbëra nga mjete të blinduara, inxhinierë dhe këmbësoria, kanë vepruar në veri të Rripit të Gazës. Këtë e bëri të ditur zëdhënësi ushtarak, sipas të cilit gjatë operacioneve ushtarët identifikuan dhe goditën qelizat terroriste duke lëshuar raketa antitank dhe mortaja.