Sot, mot i vranët me riga shiu e bore

Të shtunën (sot), parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla bore.
Temperaturat minimale sipas IHMK-së do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5gradë Celsius.

Për shkak të reshjeve ditëve të fundit disa komuna të Kosovës janë përfshirë nga vërshimet.

Situata me e rënd është raportuar në Skenderaj dhe Mitrovicë.