Osmani: Bota demokratike mbetet unike krahas luftës brutale të Putinit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar në lidhje me sulmet ruse me raketa në territorin e Polonisë.

Ajo ka shkruar se shteti i Kosovës qëndron në solidaritet me aleatët polakë dhe të NATO-s.

“Ne qëndrojmë në solidaritet të plotë me aleatët tanë polakë dhe të NATO-s pas sulmit të natës së sotme dhe shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e viktimave”, ka shkruar Osmani.

Tutje, Osmani ka thënë se uniteti i botës demokratike mbetet i palëkundur.

“Uniteti i botës demokratike kundër luftës brutale të Putinit në Ukrainë mbetet i palëkundur”, ka theksuar Osmani.