Mediat amerikane: Blinken viziton Izraelin të premten

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken jep një deklaratë pas mbërritjes në aeroportin Ben Gurion të Izraelit pranë Tel Avivit, të hënën.

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken jep një deklaratë pas mbërritjes në aeroportin Ben Gurion të Izraelit pranë Tel Avivit, të hënën.

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të jetë në Izrael të premten. Mediat amerikane konfirmojnë vizitën. Ato shtojnë se Blinken do të takohet me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu dhe zyrtarë të tjerë. Vizita e Blinken vjen në një moment kur luftimet mes Izraelit dhe Hamasit janë intensifikuar pas inkursionit tokësor në Gaza nga trupat izraelite.