Izraeli liron 30 të burgosur, gra dhe të mitur palestinezë

Tridhjetë palestinezë, të gjitha gra dhe të mitur të burgosur në burgjet izraelite, u liruan të enjten në mbrëmje sipas marrëveshjes midis Izraelit dhe Hamasit si pjesë e armëpushimit të përkohshëm. Kjo është bërë e ditur nga Autoriteti i Burgjeve të Izraelit. Të burgosurit u liruan pas lirimit të mëparshëm nga Hamasi të tetë pengjeve izraelitë të mbajtur në Rripin e Gazës, përveç dy pengjeve franko-izraelitë të liruar të mërkurën.