Izraeli bombardon Gazën me 100 avionë njëkohësisht

Bombardim intensiv i Gazës me 100 avionë të angazhuar në të njëjtën kohë. Hamasi përgjigjet me një breshëri raketash drejt Izraelit qendror. Bombardimet intensive izraelite janë duke u zhvilluar në Rripin e Gazës, veçanërisht në veri, me më shumë se 100 avionë të vendosur në të njëjtën kohë. Imazhet tregojnë kolona tymi dhe shpërthime mbi qytetin e Gazës. Hamasi përgjigjet me një breshëri raketash në Tel Aviv, në aeroportin Ben Gurion dhe në qytete në qendër të shtetit hebre si Ramat Gan, Or Yehuda, Rishon LeZion, Holon, Ashdod dhe Ashkelon.