Hezbollahu sulmon Izraelin me raketa, kundërpërgjigjet ushtria me artileri

Dy raketa antitank u lëshuan nga Libani drejt pozicioneve të IDF në Izraelin verior, të cilat u përgjigjën me zjarr artilerie në drejtim të Libanit. Këtë e ka bërë të ditur Radio Ushtria. Hezbollahu mori përgjegjësinë për sulmin në një deklaratë të publikuar në Telegram. Sipas gazetës Al-Manar , e lidhur me Hezbollahun , artileria e IDF shënjestroi vende pranë Naqoura, Maroun al-Ras, Meiss al-Jabal, Blida, Tayr Harfa dhe Markaba në Libanin jugor. Për më tepër, një sulm me dron IDF thuhet se goditi një ndërtesë pranë Blida dhe një vend tjetër pranë Meiss al-Jabal.