Guvernatori rus: Një civil rus u vra nga granatimet në Ukrainë

Një person u vra dhe disa u plagosën në granatimet e një fshati rus pranë kufirit me Ukrainën, sipas guvernatorit të rajonit rus të Kursk.

Roman Starovoyt tha se Tyotkino ishte në shënjestër nga territori i Ukrainës, shkruan BBC.

Starovoyt postoi në kanalin e tij Telegram: “Edhe një sulm tjetër armik në Tyotkino, i cili u zhvillua në agim, për fat të keq, përfundoi me një tragjedi”.

Në postimin në Telegram, ai tha se viktima ishte një shofer kamioni që sillte lëndë të parë në një distileri.

“Armiku ka kryer disa goditje në këtë objekt”, tha Starovoyt.

Kjo është vdekja e dytë civile e raportuar zyrtarisht nga autoritetet ruse që kur një person u tha se ishte vrarë në rajonin e Belgorodit më 11 maj.

Guvernatorët rajonalë rusë raportojnë rregullisht për granatimet në territorin rus./Shqip.com