Gaza, masakër në kampin e refugjatëve Nuseirat, trupat nën rrënoja

Të paktën 17 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën këtë mbrëmje në një sulm izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat, në jug të Gazës: këtë e raportoi agjencia palestineze e lajmeve Wafa, duke thënë se mes viktimave kishte edhe gra dhe fëmijë. Nuseirat është kampi ku janë strehuar edhe shumë njerëz të zhvendosur nga veriu, sipas urdhërit të ushtrisë izraelite. Fotoreporteri palestinez shkoi në vendin e masakrës dhe fotografoi disa trupa të pambrojtur nën rrënoja.