Sport Shqiptar

LIVE: Drita fiton ndeshjen e parë ndaj Deçiç

Drita vs Deçiçi

Drita fiton 

Drita ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë kundër skuadrës shqiptare në Malin e Zi, Deçiç.

Ajzeraj dhe Simonovski shënuan për vendësit, ndërsa Camaj për Deçiç.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave.


Karton i kuq në ndeshjen Drita & Deçiç

Lojtari i Deçiç, Jonathan Dresaj është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 80.

Për disa momente kishte tensione në ndeshje.

Drita përmbysë gjithçka.

Skuadra nga Gjilani, Drita ka arritur ta përmbysë skuadrën nga Mali i Zi, Deçiç

Ishte minuta e 78, ku Marko Simonovski shënoi golin e dytë për Dritën.

Fillon pjesa e dytë e ndeshjes Drita & Deçiç


Përfundon pjesa parë 1 me 1.


Drita barazon gjithçka.

Skuadra nga Gjilani ka barazuar rezultatin kundër Deçiçit.

Gol për dritën shënoi, Almir Ajzeraj në minutën e 10.


Skuadra nga Mali Zi kalon në epërsi.

Në minutën e tretë, Ilir Camaj ka kaluar skuadrën Deçiç në epërsi


Fillon ndeshja


Drita do të luajë kundër Deçiçit në kuadër të “Conference League”.

Nënkampioni i Kosovës përballet me klubin shqiptar nga Mali i Zi, Deçicin

Janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Drita

Maloku, Limani, Jamal, Cuculi, Blakqori, Vucaj, Jashari, Muja, Fazliu, Ajzeraj.

Deçiç: Popovic, Dreshaj, Nicolic, Tuci, Ljuljdjuraj, Bozanovic, Rudovic, Pesukic, Vulaj, Kojasevic, Camaj.