Lajme Botë

Ligjvënësit izraelitë shpërthejnë në lot, panë videon e masakrës së Hamasit më 7 tetor

Ligjvënësit izraelitë u thirrën për të parë të mërkurën në mëngjes një video të masakrës së Hamasit në Erez dhe Netiv më 7 tetor.

Videoja 43-minutëshe përfshinte pamjet e kapura nga kamerat e vendosura në veshjet e terroristëve të Hamasit, kamerat e sigurisë, telefonat celularë dhe llogaritë e mediave sociale.

Megjithatë, gjatë shfaqjes, shumë nga deputetët nuk mund të duronin imazhet e tmerrshme të bashkatdhetarëve të tyre të vdekur dhe mizoritë e terroristëve dhe shpërthyen në lot.

/Shqip.com