Lajme

Kurti takohet me ambasadorët gjermanë

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për një takim, të ambasadorëve gjermanë të Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës dhe Serbisë në Prishtinë.

Siç thotë njoftimi ata kanë zhvilluar një takim me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde dhe me kryeministrin Albin Kurti.

Tutje, ata kanë falënderuar kryeministrin Kurti që ka marr pjesë në këtë diskutim.

/Shqip.com