Sport Shqiptar

Klubi italian lartëson kapitenin e kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë e mbylli Grupin B me 1 pikë në Euro 2024.

Aventura në Gjermani përfundoi si vendi i fundit, edhe pse deri në fund u tentua surpriza.

Së fundmi klubi italian i Atalantës ka shpërndarë një postim mbështetës për Gjimshitin.

Kapiteni i Kombëtares shqiptare është dhe mbrojtësi i tyre, teksa nuk e fshehin krenarin që ndjejnë.

“Gjithmonë krenar për ty”, shkroi Atalanta në rrjetet sociale.

Bashkë me të, ia bashkëngjiti edhe disa foto të Gjimshitit nga Euro 2024.

Berat Gjimshiti i luajti të tri ndeshjet nga minuta e parë. Sylvinho si gjithmonë i besoi atij qendrën e mbrojtjes.

/Shqip.com