Rozë Ndërkombëtar

Kim Kardashian mahnit me dukjen elegante në fustanin rozë

Kim Kardashian vazhdoi epokën e saj të “alieneve të ardhshme Barbie” me një fustan rozë të ndezur për darkën e yjeve të “Caring for Women” të Grupit Kering në Pool në New York të martën.

Kim veshi një nga fustanet e saj të ngushtë për trupin dhe të tejdukshëm “Balenciaga” me nuancë rozë pastel.

Ylli i “Kardashians” kishte veshur një trupore poshtë fustanit të tejdukshëm, të zbukuruar me kristal dhe aksesor me taka me majë ngjyrë kremi.

Kim kishte edhe një makijazh të theksuar, me skuqje rozë të gjallë dhe një shkëlqim buzësh rozë të zbehtë.

Nëna e katër fëmijëve, 42 vjeçe, ishte një nga yjet e shumta në darkën e mbledhjes së fondeve, e cila punon për të mbledhur para në mbështetje të kauzave që i japin fund dhunës ndaj grave.

Fansat e adhuruan stilin delikate seksi të Kimit, por menduan se mund të ishte më i përshtatshëm për MTV Video Music Awards, i cili gjithashtu u mbajt të mërkurën mbrëma në New Jersey.

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” po qëndron prej ditësh në qytetin e New Yorkut kur edhe ka marr vëmendje me disa dukje plot stil.

Përpara se të nisej për në qytetin e madh, Kim pozoi me rroba banje vintage “Chanel” të viteve ’90 në një pushim në Turks and Caicos.

Është e paqartë nëse Kardashian do të qëndrojë në fund të Javës së Modës në New York, megjithëse ajo tashmë ka bërë një ndikim në tapetin e kuq.

/Shqip.com