Rozë Ndërkombëtar

Kim Kardashian blen shtëpinë 70 milionë dollarëshe të Cindy Crawford

Kim Kardashian ka blerë një shtëpi të re në Kaliforninë Jugore, e cila i përkiste supermodeles Cindy Crawford dhe bashkëshortit të saj Rande Gerber e përdorin për të zotëruar.

Sipas DailyMail, Kardashian thuhet të ketë shpenzuar 70 milionë dollarë për rezidencën që ndodhet përballë detit në Malibu, e cila ka një sipërfaqe prej 7000 metra katrorë.

Shtwpia është rreth 14 milje larg nga shtëpia që ish-bashkëshorti i saj Kanye West.

Po ashtu shitja e kësaj prone konsiderohet si marrëveshja më e madhe në Malibu dhe shtetin e Kalifornisë për vitin 2022.

Vila e stilit mesdhetar u ndërtua në 1944 dhe u rimodelua në vitet 1990 dhe përsëri nga Cindy dhe Rande në 2016.

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022