Kulturë Kino

Kate Middleton ‘shfaqet’ në ‘The Crown’

Seriali i njohur i Netflix, “The Crown”, aktualisht po xhiron sezonin e gjatë.


Sezoni do të risjellë në vëmendje takimin e Princit William dhe Kate Middleton në shkollën St. Andrews në Skoci në vitin 2001.


Sezoni i pestë i serialit përfundoi me martesën e Princit Charles dhe Lady Diana-s. Ed McVey dhe Meg Bellamy luajnë në rolin e princit William dhe dukeshës.


Ngjarjet e sezonit të ardhshëm do të detatojnë më tej ngjarjet e fundit të viteve ’90 dhe fillimit të viteve 2000 për familjen mbretërore.


Sezoni i gjashtë dhe i fundit i “The Crown” do të transmetohet më vonë gjatë këtij viti.në në rolin e princit William dhe dukeshës.

/Shqip.com