Sport Ndërkombëtar

Itali – Spanjë: Formacionet zyrtare

Itali - Spanjë

Ndeshja mes Italisë dhe Spanjës do të jetë përballja hapërse e gjysëmfinaleve të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Roberto Mancini i Italisë do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Gianluigi Donnarumma, Emerson Palmier, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Giovanni di Lorenzo, Marco Verrati, Jorginho, Nicolo Barella, Lorenzo Insigne, Federico Chiesa dhe Ciro Immobile janë të përzgjedhurit e tij.

Formacioni i Italisë

Nga ana tjetër edhe Luis Enrique do të nis ndeshjen me të njëjtin formacionin:

Unai Simon, Cesar Azpilicueta, Eric Garcia, Aymeric Laporte, Jordi Alba, Koke, Sergio Busquets, Pedri, Ferran Torres, Dani Olmo dhe Mikel Oyarzebal janë të përzgjedhurit e tij.

Formacioni i Spanjës

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley Stadium” me fillim nga ora 21:00.