Sport

Irlanda e Veriut – Kosova: Mbyllet pjesa e parë pa gola

Përfaqësuesja e Kosovës

Është mbyllur pa gola – pjesa e parë ndërmjet Irlandës së Veriut dhe Kosovës.

Ani pse Dardaët ishin më kërkues në fushën e gjelbër – rrjetën nuk e tundën dot.

Mundësinë më të mirë për të shënuar e pati Milot Rashica, por nuk e konkretizoi.

Momente nga takimi – Credits: Arlind Sadiku

Në anën tjetër – vendasit u munduan të rrezikojnë me kundërsulme – ama as kjo nuk i funksionoi.

Me rezultatin aktual – Kosova mbetet në vendin e dytë në tabelë – me shtatët pikë.

Teksa, Irlanda Veriore është një pozitë më poshtë – me tre pikë./Shqip.com