Lajme

Investigimi i RAI3, opozita njofton protestë të enjten – brenda Kuvendit deputetët, jashtë qytetarët

Burime nga PD bëjnë me dije se opozita do të zhvillojë protestë të enjten në Kuvend dhe jashtë saj, pas emisionit investigativ të RAI3.

Sipas burimeve protesta e organizuar nga PD dhe deputetët e opozitës do të zhvillohet brenda kuvendit ndërsa jashtë do të ftohen qytetarët.

Opozita rriti presionin ndaj kryeministrit Edi Rama këtë të hënë. Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi tha se Rama duhet të japë dorëheqjen.

Bardhi tha se opozita do të kërkojë zhvillimin e një debati parlamentar me kryeministrin Rama të enjten në Kuvend.

/Shqip.com