Sport

Inter shkëput kontratën me mesfushorin e saj

Inter

Inter ka shkëputur kontratën me mesfushorin e saj, Joao Mario, transmeton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi italian përmes rrjeteve sociale.

Kjo marrëveshje është arritur me pajtim nga të dyja palët për të përfunduar bashkëpunimin.

Mario u transferua te skuadra italiane në vitin 2018, dhe gjatë kësaj kohe ka shënuar katër gola në 64 ndeshje.

Por, ai shumë pak luajti me neroazzurët për shkak se që nga viti 2018 ishte gjithmonë i huazuar.

Së pari u huazua në West Ham, pastaj te Lokomotiva e Moskës dhe së fundmi te Sportingu i Lisbonës, klub nga i cili edhe u transferua te Inter./Shqip.com

Joao Mario