Horoskopi Javor, 22-28 Gusht 2022

Horoskopi javor,
 • dashi

  Veproni më me vendosmëri se zakonisht në fillim të javës, edhe nëse vërtet nuk ju pëlqen. Me Diellin në shenjën e Virgjëreshës, nuk është zakon të rrini duarkryq dhe nuk do të funksionojë: gjithçka mund të ndodhë. Horoskopi javor i Dashit sugjeron një lëvizje jo standarde. Për të minimizuar negativitetin, shkoni për një parfum të ri. Rrethojeni veten me aromën intriguese të suksesit.

  Në mes të javës, mendimet e Dashit do të jenë të zëna me punë, gjë që megjithatë nuk është për t’u habitur. Mërkuri në Virgjëreshë është një periudhë e përqendrimit maksimal në biznes. Do të vijë një mirëkuptim se gjithçka është e mundur, thjesht duhet të bëni një përpjekje. Ju presin fitim të mirë, njohje në rrethet profesionale, admirim të të afërmve dhe kolegëve. Nga këndvështrime të tilla, koka juaj mund të marramendet.

  Në fund të javës mund të krijohet pak lodhje. Hëna në shenjën e Virgjëreshës anon drejt kufizimit emocional. Edhe nëse të gjithë janë kundër jush, horoskopi javor për Dashin rekomandon të luftoni një humor dekadent. Bëhuni në formë, kërceni me muzikë energjike: lëvizja është jetë. Për të përforcuar efektin, merrni kompaninë e duhur.

  Dielli hyn në Virgjëreshë dhe shtëpinë tuaj të përditshme në datën 22, duke e bërë këtë një javë të shkëlqyer për ju për të ecur përpara në detyrat e punës, për t’u kujdesur për detyrat dhe për t’u rikthyer në rutinën tuaj të fitnesit. Nëse keni pasur vështirësi për të shkuar në palestër ose për të kaluar detajet, hëna e re në Virgjëreshë më 27 është mundësia juaj më e mirë për të vendosur synimet për t’u organizuar dhe për të qenë të qëndrueshëm në vitin e ardhshëm! Kërkojini një shoku të jetë shoku juaj i përgjegjshmërisë dhe lëvizni!

 • demi

  Dielli hyn në Virgjëreshën dhe shtëpinë tuaj të takimeve, krijimtarisë dhe kënaqësisë në datën 22, duke nisur për ju periudhën më romantike dhe kreative të vitit! Ka pasur shumë ndryshime në jetën tuaj gjatë muajve të fundit dhe ky sezon ju lejon të shkoni pas gjërave që dëshironi në vend që të fokusoheni vetëm në nevojat imediate.

  Filloni javën tuaj me mentalitetin e duhur, në mënyrë që të mos shqetësoheni. Me Diellin në Virgjëreshë, ka një tendencë drejt ndërlikimeve dhe kritikave. Edhe nëse gjërat kërkojnë një përgjigje të menjëhershme, horoskopi javor i Demit këshillon të merrni një vendim të përkohshëm. Ju nuk keni pse t’i nënshtroheni presionit, përpiquni të gjeni lirinë e brendshme përmes meditimit.

  Nga mesi i javës, Demi mund të lodhet nga rutina, por jo shumë. Kur Mërkuri është në shenjën e Virgjëreshës, duhet ta çoni çështjen në përfundim të plotë. Edhe nëse nuk ndiheni mirë, nuk mund të jetë një justifikim për të qëndruar kot. Merrni një gjimnast gjatë pushimit të drekës ose vizitoni një terapist masazhi në kohën tuaj të lirë. Mundohuni të jeni në lëvizje.

  Të kujdesesh mirë për veten është e lehtë, veçanërisht në fundjavë. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, njerëzit përpiqen të mbajnë një distancë midis tyre dhe të tjerëve. Nëse mbi ju ushtrohet presion psikologjik, horoskopi javor për Demin kërkon një kundërshtim vendimtar. Krijoni një atmosferë paqeje dhe qetësie rreth jush, komunikoni vetëm me njerëz të këndshëm.Hëna e re në Virgjëreshë më 27 është një kohë e mirë për të rihapur profilin tuaj të takimeve, për të planifikuar një udhëtim argëtues ditor me fëmijët tuaj ose për të lënë kohë për një nga hobet tuaja të preferuara. Qëndroni të pasionuar!

 • binjaket

  Kjo javë fillon paksa e turbullt pasi planeti juaj sundues Mërkuri kundërshton konfuzionin e Neptunit në datën 21. Ambiciet tuaja të karrierës në ditët e para të javës mund të hasin në rezistencë nga konkurrentët. Dielli në shenjën e Virgjëreshës ju jep mundësinë për të kapur shpejt trendet në ndryshim. Horoskopi javor i Binjakëve sugjeron një ngadalësim të vogël. Ngjarjet e jetës personale do të rezultojnë shumë më pozitive. Partneri juaj do të jetë i ndezur nga pasioni për ju, mos i shpërfillni dëshirat e tij.

  Binjakët janë të aftë për shumë në mes të javës, por janë ende pak të prekshëm. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, bota drejtohet nga logjika: vetëm gjykime të matura dhe pikë. Do të arrini të zgjidhni çdo problem konfuz që do të zgjojë admirimin e të tjerëve. Në të njëjtën kohë, ata janë shumë emocionalë për të mbetur objektivë. Mundohuni të qëndroni pak larg.

  Mos e mbivlerësoni forcën tuaj në fund të javës, mund të mbisforcoheni. Nën Hënën në Virgjëreshë, njerëzit ndjekin rreptësisht parimet dhe udhëzimet. Nëse menaxhimi ju bombardon me detyra, horoskopi javor për Binjakët ju inkurajon të tregoni me vendosmëri pozicionin tuaj. Tani pushimi, sporti dhe gjithçka që lidhet me shëndetin dhe bukurinë janë në radhë të parë.

  Përpunimi i detajeve mund të jetë super zhgënjyes nën këtë ndikim, kështu që nëse keni ngecur në një çështje teknologjike ose propozim projekti për punë, bëni një pushim dhe punoni në një projekt artistik në vend të kësaj! Më pas, në datën 27, hëna e re në Virgjëreshë ju ofron një mundësi të bukur për të vendosur synimet për marrëdhëniet e shtëpisë dhe familjes. Si mund të ndiheni më të vendosur në hapësirën tuaj?

 • gafore

  Në ditët e para të javës do të keni mundësi të bëni një njohje premtuese. Kur Dielli është në shenjën e Virgjëreshës, njerëzit kanë shumë respekt për njëri-tjetrin. Edhe nëse do të llogarisnit më shumë, horoskopi javor i Gaforres ju kujton: duhet të falënderoni çdo person në jetën tuaj. Biznesi dhe miqësia mund të jenë shumë të dobishme.

  Në mes të javës Gaforret do jenë të zënë me hartimin e një plani financiar. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, pedantria shfaqet në çdo situatë. Aftësia juaj për të shpenzuar para me mençuri ju lejon të ndiheni të lirë për shpenzimet. Zgjerimi i biznesit, blerjet e mëdha, një turne turistik janë qëllime shumë reale. Tregoni madhësinë e shumës dhe afatin kohor të përafërt për zbatimin e ideve.

  Në fund të javës do të tërhiqeni nga punët e shtëpisë, edhe nëse më parë nuk keni dalluar në efikasitetin ekonomik. Nën Hënën në Virgjëreshë, pakujdesia më e vogël, pasaktësia irriton. Nëse nuk e kuptoni arsyen e pakënaqësisë suaj, horoskopi javor për Gaforren është qetësues: bërja e një pune të thjeshtë ju qetëson. Çmontoni gjërat, letrat, veproni me qëllim dhe metodik.

  Dielli kalon tek Virgjëresha në datën 22 duke sjellë një periudhë jashtëzakonisht të ngarkuar për ju. Pavarësisht nëse je në fazat e fundit të intervistave për punë, duke mbledhur detajet e fundit për fundjavën e beqarisë së motrës ose duke organizuar një festë në bllokun e lagjes, je në modalitetin e krizës duke u përpjekur të sigurohesh që të gjitha detajet janë në rregull! Hëna e re në Virgjëresha më 27 është një shans për ju që të vendosni synimet për orarin dhe komunikimet tuaja gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Kush dhe çfarë dëshironi të mbani në mjedisin tuaj të afërt?

 • luani

  Sezoni i ditëlindjes suaj përfundon sapo dielli të kalojë te Virgjëresha në datën 22. Zakonisht zhgënjeheni kur festat tuaja të ditëlindjes mbyllen, por këtë vit, jeni më se gati për një pushim nga të gjitha shoqërimet. Hëna e re në Virgjëreshën më 27 është një kohë e shkëlqyer për të kontrolluar atë që ju nevojitet vërtet, si nga ana energjike ashtu edhe nga ajo financiare.

  Në fillim të javës do të jeni të pakënaqur me veten. Dielli në shenjën e Virgjëreshës të jep dëshirën për rezultatin perfekt. Nëse keni nevojë për një hov të fuqishëm, horoskopi javor i Luanit sugjeron ta braktisni këtë ide për një kohë. Ndoshta do të jeni në gjendje të krijoni një dialog me partnerët, të përfundoni një marrëveshje fitimprurëse. Me pak fjalë, për t’u hakmarrë për dështimet e së kaluarës, por pak më vonë.

  Në mes të javës, Luanët do të jenë po aq pedant dhe ekzekutivë si kurrë më parë. Mërkuri në Virgjëreshë është i pajisur me një mendje të ftohtë dhe analitike. Nëse puna nuk shkon mirë, duket se ju ka lënë frymëzimi, lironi energjinë e ndenjur. Merrni një hobi, çdo biznes që ju pëlqen. Megjithatë, kujdes nga aktivitetet e rrezikshme dhe sportet ekstreme.

   

  Gjasat janë që ju duhet të bëni diçka të re në fund të javës. Hëna në Virgjëreshë jep fokus, saktësi dhe saktësi. Edhe nëse nuk përpiqeni të rrisni nivelin e njohurive tuaja, horoskopi javor për Luanin ju siguron: informacioni do të jetë i dobishëm. Përveç studimit, mund të bëni llogaritje, përpunimin e të dhënave, renditjen e letrave.

   

 • virgjeresha

  Më në fund jeni gati të dilni nga kafazi juaj pasi sezoni juaj fillon në datën 22. Gjatë gjithë verës ju keni qenë paksa i hutuar, aq i zënë sa nuk keni mundur të përpunoni se sa jeni rritur gjatë rrugës. Në fillim të javës, do të bëhet shumë e qartë se një ndryshim për mirë është afër. Me Diellin në Virgjëreshë, njerëzit synojnë të arrijnë pasuri materiale. Nëse keni ndërmend të blini pasuri të paluajtshme, horoskopi javor i Virgjëreshës konsideron se është koha për të hedhur hapat e parë në këtë drejtim. Është e mundur që ju duhet të lëvizni për arsye personale.

  Në mes të javës Virgjëreshat do të binden se bukuria sundon botën. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Virgjëreshës, njerëzit bëhen më pedant, të fiksuar në imazh. Nëse jeni të pakënaqur me pamjen tuaj ose një i dashur lë të kuptohet për nevojën për ndryshim, shkoni në një sallon bukurie. Një hairstyle e re, lëkurë rrezatuese me freski, pa dyshim që jeni të mrekullueshëm.

  Në fund të javës, mund të bëni shumë nëse hapni zemrën për njerëzit. Hëna në Virgjëreshë jep dëshirën për të vepruar me qëllimet më të mira, dëshirën për të ndihmuar. Horoskopi javor për Virgjëreshën beson se pjesëmarrja në ngjarje bamirësie do t’ju tërheqë. Me shumë mundësi, ka njerëz afër që kanë nevojë për patronazhin tuaj. Është e mundur që këta të jenë miq të ngushtë. Lëreni hënën e re në shenjën tuaj më 27 të jetë një moment për të kontrolluar nevojat tuaja të mendjes dhe trupit. A është koha për të bërë një prerje flokësh? Apo një manikyr? Ndërroni vitaminat tuaja? Këtë javë, kujdesuni për veten!

 • peshore

  Kjo verë ka qenë shko, kthehu, shko, për ty, duke nxituar për të ndërtuar marrëdhënie, për të mbledhur financat dhe për të bërë lëvizje të mëdha në karrierë! Tani sezoni i Virgjëreshës (nga data 22) ofron disa javë për ju për të pushuar, për t’u tërhequr dhe për t’u çlodhur. Edhe pse mund të hidheni një kthesë përfundimtare sociale ose financiare në datën 25, hëna e re në Virgjëreshë më 27 ju lejon të bëni paqe me pasojat. Jeni gati të filloni një praktikë meditimi ose detoksifikimi dixhital, ose të kërkoni pushim nga zyra. Mbani mend: puna juaj më e mirë po bëhet prapa skenave.

  Në ditët e para të javës do të ketë mundësi të ndryshoni për mirë marrëdhëniet me të dashurit. Dielli në shenjën e Virgjëreshës jep maturi, aftësi për të negociuar. Horoskopi javor i Peshores beson se mund të bëni paqe me familjen tuaj dhe të rivendosni lidhjet e biznesit. Kthehuni ashtu siç keni bërë. Njerëzit rreth jush nuk do të qëndrojnë indiferentë ndaj përpjekjeve tuaja.

  Peshorja do të jetë në pozicionin më të mirë në mes të javës, duke marrë objektivisht kritikat. Mërkuri në Virgjëreshë ju jep aftësinë për të vërejtur dhe vlerësuar çdo gjë të vogël. Nëse shefi juaj ju tregon ndonjë mangësi, përpiquni ta rregulloni situatën. Në punë, tekat dhe inatet janë të papranueshme. Por aktiviteti juaj do të vlerësohet, është e mundur që materialisht.

  Përmirësimi i shtëpisë në fund të javës do t’ju pushtojë më shumë. Nën Hënën në Virgjëreshë, entuziazmi zëvendësohet nga përqendrimi. Nëse nuk jeni të kënaqur me rendin ekzistues të gjërave, horoskopi javor për Peshoren rekomandon rregullimin e realitetit për veten tuaj. Organizoni hapësirën në mënyrë që asgjë të mos jetë irrituese.

 • akrepi

  Dielli hyn në Virgjëreshën dhe në sektorin tuaj të miqësisë në datën 22 duke ju frymëzuar të lidheni me kolegët, të organizoni një festë apo të dilni vullnetarë më shumë në komunitet. Hëna e re më 27 është një mundësi e shkëlqyer për të bërë një tabelë vizioni. Gjeni se cilat janë në të vërtetë qëllimet tuaja për të ardhmen! Mund të hasni disa pengesa në rrugën drejt asaj që dëshironi, veçanërisht kur bëhet fjalë për financat, por kjo nuk do të thotë që nuk duhet të shkoni për të! Bëhuni kreativ me bashkëpunimet tuaja!

  Në ditët e para të javës mund të fitoni aleatë të besueshëm nëse nuk e humbisni momentin. Dielli në Virgjëreshë është i disponueshëm për mendim, përpikëri. Horoskopi javor i Akrepit sugjeron rinovimin e kontaktit me personat me të cilët fati u divorcua. Është e mundur që me ndihmën e tyre të arrini famë në komunitetin e biznesit, si dhe të rregulloni jetën tuaj personale.

  Akrepat në mesjavë janë praktikë dhe pedant deri në kërcitjen e dhëmbëve. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, mundësitë nuk duhet të shpërndahen. U shfaq mundësia për t’i kushtuar më shumë kohë një hobi, për të bërë disa detyra shtëpie, mos e vendosni në flagrancë. Në çështjet që kërkojnë aftësi praktike, jeni perfekt. Shfrytëzojeni momentin për të mbushur dorën.

   

  Në fund të javës do të jeni të zënë vetëm me veten. Hëna në shenjën e Virgjëreshës disponon rregullsinë, pa nxitim. Horoskopi javor për Akrepin beson se është koha për të përditësuar veshjet tuaja. Ndoshta, ju jeni pak prapa modës, ose ndoshta, përkundrazi, jeni shumë të rrëmbyer prej saj. Shkoni në pazar, përpiquni të gjeni diçka interesante që pasqyron shijen tuaj.

 • shigjetari

  Dielli hyn në Virgjëreshën dhe në karrierën tuaj dhe në sektorin e imazhit publik në datën 22, duke i bërë javët e ardhshme periudhën më të dukshme të vitit për ju! Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një promovim, duke kandiduar për zyra lokale ose thjesht duke marrë pjesë në më shumë ngjarje, nuk fshiheni nga qendra e vëmendjes! Bëhuni gati për t’u parë. Hëna e re më 27 ofron një moment të shkëlqyeshëm për të vendosur objektiva për karrierë dhe mundësi lidershipi, veçanërisht në lidhje me partneritetet dhe kontratat në jetën tuaj profesionale. Kë dëshironi në ekipin tuaj në rritje?

  Në fillim të javës, mos i hidhni poshtë problemet tuaja të biznesit. Dielli në shenjën e Virgjëreshës jep një kuptim të vlerave të vërteta. Horoskopi javor i Shigjetarit beson se për shkak të mosgatishmërisë suaj për t’u përballur me të vërtetën, marrëdhëniet me vartësit mund të shkojnë plotësisht keq. Mundohuni t’i zgjidhni problemet në kohën e duhur. Kur nuk ka paqe në shpirt dhe shëndeti nuk është në rregull.

  Në mes të javës, Shigjetari do të dëshirojë të transformohet. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, ka një interes në rritje për të gjitha llojet e gjërave të vogla. Nëse përpiqeni për përsosmëri në çdo detaj, punoni në imazhin tuaj. Eksploroni tendencat aktuale, ndiqni bloget e modës për t’u dukur të freskëta dhe me stil. Zgjedhja juaj do të vlerësohet shumë.

  Kaloni fundjavën tuaj në një atmosferë relaksuese dhe të qetë. Hëna në shenjën e Virgjëreshës të jep dëshirën për të vendosur gjërat në rregull, për të vendosur gjithçka në rafte. Për të mbajtur në formë, horoskopi javor për Shigjetarin rekomandon zhvillimin e një sërë masash për të humbur peshë. Theksoni ushqimin dhe ushtrimet e duhura.

 • bricjapi

  Dielli hyn në Virgjëreshë në datën 22 duke ndriçuar pjesën e grafikut tuaj që rregullon udhëtimin, spiritualitetin dhe arsimin e lartë. Kjo është periudha e vitit kur jeni më i fokusuar në fitimin e respektit nga kolegët, komuniteti dhe vetja juaj. Çfarë keni për të mësuar? Mentorimi i kujt do t’i sjellë në fokus idetë tuaja? Hëna e re në Virgjëresha më 27 është mundësia juaj për të vendosur synime për të zgjeruar mendjen tuaj gjatë gjashtë muajve të ardhshëm.

  Ka shumë arsye për të qenë optimistë në fillim të javës. Me Diellin në Virgjëreshë, njerëzit janë racionalë dhe të fokusuar në qëllimet e tyre. Horoskopi javor i Bricjapit kujton: rendi fillon me gjërat e vogla. Në shërbim, ka shumë të ngjarë, gjithçka do të jetë në rregull; në një lidhje dashurie, do të jetë e mundur të bëni pa shqetësime. Edhe pse, një partner mund t’ju gudulis paksa nervat.

  Qetësia e Bricjapit në mes të javës do t’i kënaqë të gjithë përreth. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, një person tregon vendosmëri të jashtëzakonshme. Asnjë spekulim, vetëm fakte, shifra të thata dhe siguri në biznes. Shefi do të jetë i mahnitur nga efikasiteti juaj, të dashurit do të pëlqejnë të jenë mënjanë. Në përgjithësi, përpjekjet nuk do të shkojnë kot.

   

  Në fund të javës do të jeni jashtëzakonisht të ashpër, të paktën kështu mund t’u duket të tjerëve. Hëna në Virgjëreshë jep kërkesa të larta për veten dhe të tjerët. Horoskopi javor për Bricjapin ju inkurajon të mos u ndalni në të metat e njerëzve të tjerë. Zvogëloni numrin e kontakteve. Kujdesuni për pastrimin, rishikimin e produkteve ose marrjen e kohës për bimët e shtëpisë.

 • ujori

  Dielli hyn në Virgjëreshën në datën 22 duke theksuar pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me burimet e përbashkëta. Kjo është koha më e mirë e vitit për ju që të depozitoni ato taksa të vonuara, të bëni një plan për të trajtuar borxhin e kartës së kreditit ose huatë kërkimore për biznesin tuaj në rritje. Më pas në datën 27, hëna e re në Virgjëreshë është mundësia juaj për të vendosur synimet për bashkëpunime në vitin e ardhshëm. Si mund ta rifitoni fuqinë tuaj në disa dinamika të marrëdhënieve? Cilat marrëdhënie ju bëjnë të ndiheni të parë pa marrë parasysh çfarë?

  Filloni javën tuaj me vepra të mira në mënyrë që çdo ditë të jetë e mbushur me kuptim dhe qëllim të veçantë. Dielli te Virgjëresha përfaqëson racionalizëm, mendim në çdo detaj. Horoskopi javor i Ujorit beson se ka kaq shumë ngrohtësi dhe mirësi në ju sa mund të ndriçoni të gjithë botën. Mundohuni të ndihmoni ata që ju rrethojnë. Është e mundur që ka njerëz që kanë nevojë të madhe për kujdesin tuaj.

  Në mes të javës, Ujorët janë plot energji, dëshirë për ta bërë jetën më të mirë. Mërkuri në Virgjëreshë ndihmon në organizimin dhe përmirësimin e punës. Edhe nëse mendoni se nuk po përballeni me valën e rasteve, mos u ndalni. Mundohuni të bëni atë që duhet të bëni, mundësisht me ndihmën e familjes suaj. Natyra e mirë, një sens humori do të ndihmojnë në kthimin e situatës në drejtimin e duhur.

   

  Në fund të javës mund të lodheni. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, njerëzit bëhen inatçinë, marramendës, madje edhe sarkastikë. Horoskopi javor për Ujorin bën thirrje për moderim në ushqim. Përpjekjet tuaja për të “kapur” stresin mund të çojnë në probleme të tretjes. Ushqimi i ekuilibruar, gjumë i mirë, sport – do të rifitoni forcën.

 • peshqit

  Ditët e para të javës janë një kohë e diskutimeve të nxehta dhe mosmarrëveshjeve aktive. Me Diellin në Virgjëreshë, të gjithë janë të sigurt se kanë të drejtë. Nëse nuk jeni të prirur për të folur, horoskopi javor i Peshqve sugjeron më pak kontakte me vartësit. Ata nuk kanë gjasa të kenë frikë nga autoriteti juaj. Por në marrëdhëniet personale, do të keni sukses nëse provoni.

  Etja për njohuri e natyrshme tek Peshqit do të shfaqet veçanërisht ashpër në mes të javës. Kur Mërkuri është në shenjën e Virgjëreshës, një person ka një prirje për veprimtari shkencore. Nëse nuk keni menduar për vazhdimin e arsimit më parë, filloni të kërkoni për kurse trajnimi. Ju meritoni më shumë, mos u ndalni këtu: lartësi të reja janë përpara.

  Planifikoni fundjavën tuaj për të pushuar mirë. Nën Hënën në Virgjëreshë, devijimi më i vogël nga rregullat shkakton një sulm acarimi. Horoskopi javor për Peshqit bën thirrje për qetësi. Nëse diçka në jetë nuk ju përshtatet, mendimet obsesive ndjekin, përpiquni të rindizni. Organizoni një piknik, bëni një shëtitje në park ose pushoni në banjë.Dielli hyn në Virgjëreshën dhe në sektorin tuaj të marrëdhënieve në datën 22.

  Edhe pse jeta juaj është gjithmonë shumë e përqendruar në kujdesin për të tjerët, kjo periudhë e vitit nxjerr në pah marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme romantike, biznesi apo të tjera. Hëna e re më 27 është një mundësi për të vendosur synimet për atë që dëshironi në një partneritet (nëse jeni beqar) ose se si dëshironi të rriteni së bashku (nëse tashmë jeni me dikë). Është një lehtësim të zotërosh atë që dëshiron.