Horoskopi Javor, 05 deri më 11 shtator 2022

Horoskopi javor,
 • dashi

  Ju i keni thjeshtuar shumë detyrat tuaja, kështu që nuk keni pse të zhyteni thellë në angazhime çdo herë. Në fund të fundit, është momenti që e kërkon, ndaj lini pas atë që nuk ju bind për të ardhmen.

  Sipas parashikimeve të horoskopit javor Paolo Fox, të lindurit në shenjën e Dashitqë kanë një marrëdhënie të qëndrueshme, do të përjetojnë ditë të veçanta nga pikëpamja sentimentale. Në fakt do të ketë diskutime, disa prej të cilave edhe për arsye të parëndësishme. Këshilla është të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të mos zemëroheni për gjithçka.

  Disa prej jush mund të jenë të lumtur për një rritje të pagës, marrjen e një bonusi ose shpërblimi shtesë. Kjo është një kohë e rëndësishme kur nuk duhet të fluturoni mbi re. Merrni gjërat në mënyrë profesionale siç vijnë. Mos u bëni lakmitar apo arrogant. Ndonjëherë duhet të bëni një hap prapa, të prisni, të mos nxitoni përpara dhe të bëni gabime pas gabimesh.

 • demi

  Ka gjëra për të ndryshuar dhe gjëra që dëshironi të ndryshoni. Së pari ju duhet të vlerësoni se cilat nga këto përkojnë. Ato që përkojnë do të meritojnë vëmendjen tuaj.Nëse nuk ecni në këtë drejtim, vështirë se do të arrini të përfundoni diçka deri në fundjavë dhe vështirë se do të vlerësojnë përpjekjet tuaja , të cilat padyshim do të gjykohen më kot.

  Sipas parashikimeve të horoskopit javor të Paolo Fox, megjithatë, të lindurit në shenjën e Demit do të përjetojnë një javë të rëndësishme për ndjenjat. Si beqarët ashtu edhe personat që kanë një histori të qëndrueshme, nuk duan më të humbin kohë dhe ditët në vijim do të jenë thelbësore për të sqaruar situatën me partnerin apo me personin që ju pëlqen.

  Nëse puna juaj është e lidhur me paratë, gjatë këtyre shtatë ditëve tregohuni më të kujdesshëm që të mos gaboni apo të bëheni objektiv mashtrimi.

 • binjaket

  Gjithçka që nuk mund të bëni këtë javë do të duhet të shtyhet dhe kjo padyshim do të sjellë edhe disa humbje të vogla ekonomike. Duhet të japësh dorëheqjen vetë.Mësimi do t’ju shërbejë për herën tjetër. Ju nuk mund të përfitoni gjithmonë maksimumin duke bërë minimumin. Ndonjëherë mund t’ju përshtatet, por absolutisht nuk është rregull dhe nuk do të ishte e drejtë.

  Vëmendje ndaj sferës sentimentale për të lindurit në shenjën e Binjakëve gjatë javës nga 5 deri në 11 shtator. Kaq shumë probleme dhe shqetësime ju bëjnë veçanërisht nervoz dhe ndjeni nevojën për të pasur një person pranë jush që mund t’ju ndihmojë edhe me një përqafim të thjeshtë.

  Në planin financiar do të zgjidhni probleme të ndryshme, do të kryeni disa pagesa apo do të përfundoni disa detyrime. Kjo mund të mos shkaktojë tendosje në buxhetin tuaj familjar, por do t’ju dëmtojë emocionalisht dhe mendërisht.

 • gafore

  Nëse keni vështirësi në zbatimin e asaj që ju kërkohet nga njerëzit përreth jush, atëherë është koha t’i bëni vetes disa pyetje. Nuk jeni në gjendje sepse nuk dëgjoni ose sepse nuk doni t’i aplikoni vetë? Një nga dy gjërat do të jetë patjetër, gjithsesi nuk është pozitive . Ju duhet të mësoni ose të rimësoni për të bërë më të mirën, për të shkëlqyer dhe për të marrë rezultate të përsosura dhe jo në gjysmë të rrugës.

  Do ketë ndryshime në humor, por edhe dëshirë për të ndjekur zemrën dhe për të jetuar emocionet sentimentale pa mendime të dyta. Nëse jeni beqarë dhe ju pëlqen një person, shkoni pa menduar.

  Tashmë këtë javë, më aktivët dhe ambiciozët prej jush do të jenë të lumtur me para të papritura ose mundësi më të mira financiare. Është e mundur një ofertë që lidhet me pagesën më të mirë, marrjen e parave nga shitjet, kreditimin, etj.

 • luani

  Nëse puna juaj është po ju ndan nga jeta juaj private, atëherë është koha që ta lini pak. Sigurisht që nuk do të jetë fundi i botës. Ju nuk jeni të vetmit në botë që duhet të punoni. Është e rëndësishme t’i jepni rëndësinë e duhur gjërave. Paratë janë të nevojshme por deri në një pikë të caktuar.

  Për të hapur zemrën duhet durim dhe mbi të gjitha nuk është se e vendosni veten me personin e parë që ju kalon, sepse dëshironi të keni një person që gjithashtu ju bën të dukeni pozitivisht. Luani jeton me dritën e tij, por nëse në krah ka një person që në një farë mënyre bie në sy, për bukurinë, inteligjencën, është edhe më mirë.

  Në çështjet tuaja financiare, mbështetuni në gjykimin tuaj dhe shmangni ndikimin e këshillave të njerëzve të tjerë, gjë që mund të sjellë konfuzion të pakëndshëm në punët tuaja.

 • virgjeresha

  Tregoni aftësitë tuaja drejtuese, sepse kështu do të mund të afirmoheni gjatë javës . Dikush që punon me ju nuk i ka kuptuar ende plotësisht mundësitë tuaja.Është mirë t’u tregoni atyre se me kë kanë të bëjnë dhe të kenë frikë nga ju.

  Herë pas here do të ishte mirë ta linit veten të përjetoni kënaqësi: nga nesër Afërdita është në shenjën tuaj dhe sinjalizon kënaqësinë, dashurinë, lindjen e marrëdhënieve.

  Çështjet tuaja financiare gjatë këtyre shtatë ditëve do jenë të paqëndrueshme, sidomos nëse keni shpenzime të rënda në lidhje me një familjar apo pagesa të ndryshme, detyrime financiare etj.

 • peshore

  Edhe një herë do të testoheni, por në të kaluarën e keni kaluar të njëjtën gjë me ngjyra të shkëlqyera. Thjesht duhet të provoni përsëri, ndoshta me më shumë këmbëngulje , në mënyrë që të befasoni ata që ende kanë dyshime.

  Për të lindurit në shenjën e Peshores , megjithatë, java nga 5 deri më 11 shtator do të karakterizohet nga ulje-ngritje të ndryshme. Ndiheni të keqkuptuar dhe të rrethuar nga njerëz nga të cilët nuk mund të merrni atë që dëshironi.

 • akrepi

  Kohët e fundit keni qenë shumë i pavendosur në lidhje me strategjinë që do të miratoni për një projekt të caktuar, por si gjithmonë disa njerëz ju kanë ardhur në ndihmë për t’ju treguar rrugën, kështu që çfarë prisni?

  Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox, Akrepi duhet të zhytet me kokë në aventura të reja dhe të jetojë emocione pa mendime të dyta. Favorizohen takimet me personat e lindur në shenjën e Virgjëreshës apo Bricjapit.

  Sigurisht që java nuk do jetë e mbushur vetëm me telashe apo vështirësi. Do të keni patjetër momentet tuaja të gëzimit, do të përjetoni surpriza të këndshme, sukses të merituar. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të habiteni nga paratë që mund të vijnë nga vende të ndryshme.

 • shigjetari

  Nëse ecni gjithmonë përpara në projektet tuaja, sigurisht që nuk do t’ju mungojë as edhe një, megjithatë mund të vuani nga ankthi dhe stresi, kështu që mund të humbni shëndetin. Qëndrimi për disa ditë pushim mund të jetë i mirë për ju.

  Jupiteri i favorshëm dhe Hëna në dashuri: Horoskopi i Paolo Fox uron që edhe ju të jeni të dashuruar me dikë. Shtatori do të nxjerrë në pah mangësitë e një lidhjeje. Më mirë do të ishte rasti për të rigjallëruar një marrëdhënie me një nxitje optimizmi dhe një dozë të mirë kreativiteti.

  Gjatë javës, kini kujdes nga premtimet që merrni lehtë ose nga ofertat joshëse për t’u pasuruar shpejt.

 • bricjapi

  Nuk keni se si të hakmerreni për disa çështje profesionale, disa raste thjesht kalojnë dhe nuk kthehen më. Më mirë të hiqni dorë dhe të përpiqeni të bëni diçka tjetër, për të pasur suksese të tjera.Me pak fjalë, nuk mund të ndalesh në përpjekjen e parë, por as në të dytën apo të tretën. Nëse ai projekt nuk shkon mirë, mendoni shkurt një tjetër, jo gjithmonë do të shkojë keq ose jo tamam ashtu siç dëshironi!

  Po, dashuria ka rëndësi, por tani ka kaq shumë angazhime sa nuk mund të ndalesh dhe të mendosh për çështjet e zemrës. Duhet të punosh shumë dhe të mendosh se pika e mbërritjes do të jetë pranvera e vitit të ardhshëm.

  Përdoreni këtë javë për të zbatuar ose rifreskuar planet tuaja profesionale, të biznesit dhe idetë. Gjatë javës do të keni mundësi të krijoni kontakte të reja, si dhe të merrni oferta të reja.Do të arrini sukses në punën tuaj, gjë që do t’ju sjellë të ardhura shtesë ose aftësi për të gjetur punë shtesë.

 • ujori

  Përpiquni të vendosni disa pika të qarta për disa çështje dhe përpiquni të mos jeni tepër të ngurtë për të tjerat. Sidomos nëse përfshihen njerëz të tjerë, do t’ju duhet të tregoni fleksibilitet, përndryshe nuk shkon.

  Njerëzit e kësaj shenje duan të jetojnë në një mënyrë më të natyrshme, ata mund ta nxjerrin atë dëshirë të pashprehur nga sirtari që mund të bëhet realitet, sepse edhe marrëzitë mund të bëhen realitet me një Ujor. Gjërat po ndryshojnë brenda jush sipas horoskopit të Paolo Fox dhe ata që nuk ndryshojnë me ju do të kenë të bëjnë me një person të ri dhe kjo nuk do të jetë gjithmonë e këndshme.

  Kjo do të jetë një kohë e mirë për të zhvilluar kontakte personale ose profesionale, kryesisht me njerëz që jetojnë në distancë nga ju.Për shumë njerëz, java paralajmëron para të papritura ose një mundësi të re për të ardhura shtesë.

 • peshqit

  Tregoni se keni durim këtë javë dhe përpiquni t’u besoni atyre që e kërkojnë . Në thelb nuk jeni aq të domosdoshëm në punë sa të mos lejoni të tjerët të bëjnë pjesën e tyre.

  Nuk ka pse të frikësoheni, sepse qielli i vitit 2023 është vërtet magjik sipas horoskopit të Paolo Fox! Por me siguri, midis shtatorit dhe dhjetorit, rezultati i disa marrëdhënieve do të vendoset dhe ju gjithashtu do të dëshironi të kuptoni se çfarë të bëni dhe me kë të qëndroni.

  Do ta keni të vështirë të përballeni me momentet e humorit të keq, duke kërkuar fajin te njerëzit e tjerë të familjes, miqtë apo kolegët. Disa nga këto rënie mund të lidhen me probleme financiare ose pritje të parealizuara të flukseve monetare. Kjo mund të ndikojë në një farë mënyre planet tuaja në lidhje me udhëtimet ose këto probleme kanë të bëjnë me njerëzit që jetojnë në distancë nga ju.