Horoskopi i datës 2 mars

 • dashi

  Inkurajoheni të eksploroni rrugët e reja për të ardhura, me yjet që janë në favor të përpjekjeve të tilla. Mundësia e mbylljes së një marrëveshjeje fitimprurëse duket në horizont, e nënvizuar nga inkurajimi kozmik për të kapitalizuar momentin. Kjo do jetë një ditë e mirë për ju, por gjithsesi nuk do mungojnë herë pas herë edhe sfidat e vështira. Do jeni goxha energjikë, të motivuar dhe nuk do ndaleni përballë problemeve. Ju që jeni në një lidhje do dini t’i shprehni më shumë ndjenjat tuaja edhe me anë të poezisë, pikturës apo muzikës. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë, nuk do jeni me shumë fat për të gjetur dashurinë e madhe, megjithatë nuk keni për t’ia kaluar keq edhe vetëm. Në punë duhet të provoni edhe fusha të reja të paktën për të provuar veten. Nuk do jeni në pikun e suksesit, por gjërat në përgjithësi do ecin mirë. Financat duhet t’ua besoni specialistëve të paktën derisa të stabilizohen sepse vetë nuk do ja dilni dot.

 • demi

  Parashikohet një ditë e mbushur me aktivitete. Kjo është një kohë kur duhet të shmangni projekte afatgjata, pasi asgjë nuk mund të parashikohet me siguri. Për ju që jeni në një lidhje, do keni mundësi të shprehni ndjenjat tuaja përmes poezisë, pikturës ose muzikës. Ndërsa për beqarët, gjetja e dashurisë së madhe nuk do jetë e lehtë, por nuk keni për t’ia kaluar keq edhe vetëm. Në fushën e punës, provoni fusha të reja dhe mos hezitoni të provoni veten. Nuk do jeni në pikun e suksesit, por gjërat do ecin mirë në përgjithësi. Financat kërkojnë besimin te specialistët derisa të stabilizohen, pasi vetë nuk do ja dilni dot.

 • binjaket

  Kjo do jetë dita e sukseseve dhe arritjeve për ju, pikërisht ashtu si e keni pritur aq shumë. Në çdo fushë do ndodhin ndryshime pozitive. Nëse jeni në një lidhje, do kaloni më tepër kohë me partnerin dhe do ia plotësoni dëshirat njëri-tjetrit. Kjo do e bëjë marrëdhënien tuaj më të ngushtë dhe më të fortë. Për beqarët, gjetja e personit të duhur nuk do jetë e lehtë, por nuk keni për t’ia kaluar keq edhe vetëm. Në punë, koha është për vënien në zbatim të gjitha planeve të bëra. Asgjë nuk do jetë e pamundur dhe do merrni edhe promocione. Financat mund të kenë probleme të vogla, por gjendja do përmirësohet shumë shpejt. Jo vetëm që do i shlyeni të gjitha borxhet, por mund të bëni edhe investime të mëdha.

 • gafore

  Për ju kjo ditë do jetë goxha ë ndërlikuar. Stresi, lodhja dhe mërzitja do mbizotërojë në pjesën më të madhe të kohës. Disa mund të kenë edhe arritje, por pas përpjekjeve tejet të mëdha. Ju çiftet, duke qenë se do merreni me angazhime të tjera shpeshherë nuk do keni kohë për njeri-tjetrin dhe kjo mundet të krijoje disa hendeqe. Gjithsesi me qetësi dhe durim do arrini t’i zgjidhni mosmarrëveshjet. Ju beqarët do jeni shumë kureshtarë dhe do jeni gati të tentoni edhe aventura kalimtare vetëm për të mos mbetur më të vetmuar. Puna do ketë prioritet, por asgjë nuk do arrihet lehtë. Financat do kërkojnë gjithashtu përkujdes, maturi dhe seriozitet. Nëse bëni çmenduri me shpenzimet do mbeteni në mëshirë të fatit.

 • luani

  Dielli do e ngrohë dhe do e ndriçojë jetën tuaj sot. Shumë pengesa kanë për t’u zhdukur si me magji. Për ju të dashuruarit, do ndodhin gjëra vërtet interesante. Kjo do jetë një kohë kur duhet të jeni sa më të lirshëm, ndërsa ndjeheni krijues dhe të motivuar. Përdorni këtë energji për të ndjekur qëllimet tuaja me vendosmëri. Ruani besimin tuaj dhe mos kini frikë të tregoni natyrën tuaj të vërtetë. Nga një jetë dashurie optimiste deri te zhvillimet e favorshme në karrierë, mund të prisni një periudhë përparimesh të gjalla. Përgatituni për një udhëtim përrallor, të mbushur me mundësi!

 • virgjeresha

  Sot planetët ju sjellin një ditë të mirë, por nuk do mungojnë sfidat e vështira. Ju do jeni energjikë, të motivuar dhe nuk do ndaleni përballë problemeve. Rruga e dashurisë së vërtetë është vërtet e qetë për ju në këtë vit. Saturni, drejtuesi i detyrave, do e udhëheqë butësisht përpjekjet tuaja romantike drejt mirëkuptimit dhe faljes. Marrëdhëniet tuaja do pasurohen në mënyra të paimagjinueshme. Nëse jeni beqar, kozmosi sugjeron takime intriguese dhe interesa të mundshme dashurie. Këshillohet të jeni të fortë dhe të prioritizoni efektivisht. Kjo do sigurojë një tranzicion të qetë nga detyrat më të thjeshta në sfidat më komplekse. Udhëtimi i Venusit përmes Ujorit do sjellë një perspektivë të freskët, duke ndezur kuriozitetin dhe etjen për risi. Financat mund të kenë probleme të vogla, por gjendja do përmirësohet shumë shpejt. Jo vetëm që do i shlyeni të gjitha borxhet, por mund të bëni edhe investime të mëdha.

 • peshore

  Me durim e qetësi mund të arrini çdo gjë gjatë kësaj dite. Duke qenë se planetët nuk do kenë asnjë ndikim tek jeta juaj në çift, do ju mbetet vetë në dorë ta menaxhoni atë. Silluni si duhet me partnerin dhe mos mendoni vetëm për të mirën e vetes. Nëse jeni beqarë duhet të përfitoni sa të mundni nga liria që keni sepse mundësitë që do iu jepen sot do jenë fantastike. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit nga kolegët. Shefat do iu japin edhe mundësi të shprehni mendimet që keni mbi një temë delikate. Në planin financiar duhet të vazhdoni të tregoheni sa më të kujdesshëm.