Horoskopi i datës 19 maj

 • dashi

  Ju mund të keni një sens të mirë humori, por jo të gjithë mendojnë se batutat tuaja praktike janë qesharake, ndaj kini kujdes kë do të mërzitni gjatë ditëve në vijim. Më e rëndësishmja, shmangni talljen me njerëzit në pozita autoriteti – ose shakaja mund të jetë me ju.

 • demi

  Shfrytëzojini sa më shumë orët e fundit të diellit në shenjën tuaj për të zbutur çdo çarje që është zhvilluar në marrëdhëniet e ngushta javët e fundit. Kohët e fundit keni qenë mjaft intensiv dhe qëndrimi juaj i pamëshirshëm mund të ketë vënë në tendosje një ose dy miqësi.

 • binjaket

  Kohët e mira janë gati të kthehen dhe brenda pak ditësh do të keni harruar pengesat e fundit ndërsa keni synuar një të ardhme të lavdishme. Lëvizja e diellit në shenjën tuaj do të thotë që ambiciet tuaja do të rriten gjatë katër javëve të ardhshme.

 • gafore

  Ju jeni duke u mbajtur pas diçkaje që nuk ju nevojitet më. Identifikoni se çfarë është ajo diçka dhe më pas bëni plane për ta hequr qafe atë. Mund të ketë qenë dikur e dobishme për ju, por tani po ju lidh me të kaluarën dhe po ju pengon të ecni përpara.

 • luani

  Nuk është si ju të keni dyshime, por diçka ju shqetëson në mendje dhe rrezikon t’ju mbajë prapa. Ndërsa dielli lëviz në një zonë më pozitive të grafikut tuaj këtë javë, ju mundeni dhe duhet të adoptoni një mënyrë më optimiste të të menduarit.

 • virgjeresha

  Nuk ka rëndësi se sa të mëdha mund të jenë ambiciet tuaja, ju duhet të arrini nga vendi ku jeni tani në vendin ku dëshironi të përfundoni. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni më radikal në të menduarit tuaj dhe më të sigurt në mënyrën se si silleni me botën.

 • peshore

  Nëse bari duket më i gjelbër në anën tjetër të gardhit, atëherë me çdo kusht hidheni mbi të. Me diellin gati për të lëvizur në zonën më aventureske të grafikut tuaj, ju jeni të sigurt për butësinë e uljeve ndërsa goditni tokën duke vrapuar.