Horoskopi i datës 18 qershor

 • dashi

  Mos reagoni tepër nëse ajo që keni planifikuar të bëni më pas duhet të shtyhet. Ky është një nga ato raste kur nuk do të keni zgjidhje tjetër veçse të vendosni përpjekjet krijuese në akull derisa klima kozmike të jetë më e qetë. Vonesa madje mund t’ju bëjë mirë.

 • demi

  Edhe pse do të jeni më të shoqërueshëm dhe llafazan sesa zakonisht, tani që sundimtari juaj Afërdita po lëviz në një nga zonat më të largëta të grafikut tuaj, duhet të jeni të kujdesshëm që të mos zbuloni shumë për veten tuaj. Kundërshtarët tuaj mund të jenë duke dëgjuar.

 • binjaket

  Do t’ju duhet të jeni vigjilentë sot, veçanërisht kur kanë të bëjnë me çështjet e parave. Ajo që sugjeron një mik ose koleg mund të tingëllojë tërheqëse, por sigurohuni që e dini se sa do të kushtojë – veçanërisht nëse do të paguani pjesën e luanit.

   

 • gafore

  Mos u shqetësoni për gjërat që me shumë mundësi nuk do të ndodhin kurrë dhe përdorni klimën e përmirësuar kozmike për të ecur lart në botë. Një qëndrim pozitiv do të tërheqë llojin e mundësive për të cilat shumica e njerëzve mund të ëndërrojnë – por për ju ato do të bëhen realitet.

 • luani

  Në këtë kohë të vitit, vetëbesimi juaj natyral mund t’ju braktisë lehtësisht, por tani ju e dini se mund të ndërmerrni hapa pozitivë për të kufizuar çdo ndjenjë negative që mund të keni. Kujtojini vetes shpesh se pas atyre reve të errëta, dielli, sundimtari juaj, nuk pushon kurrë së ndriçuari.

 • virgjeresha

  Injoroni budallenjtë që predikojnë dënimin dhe zymtësinë dhe silluni sikur bota të jetë një vend i mrekullueshëm – dhe do të jetë, të paktën për ju. Mund të ketë shumë gjëra serioze që ndodhin rreth jush, por nëse vazhdoni të buzëqeshni, ato nuk do të dalin aq keq.

 • peshore

  Ju nuk mund të injoroni një problem dhe të shpresoni se ai do të largohet. Epo, mundeni, por arsyeja e shëndoshë duhet t’ju thotë se do të mbetet problem derisa të bëni diçka për të. Është koha për t’u ashpërsuar dhe për t’u marrë me atë problem një herë e përgjithmonë.